Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Уапсен напаѓот во Врачар кој рани Македонец и Србин при вчерашното пукање

Полицијата во Белград со брза и ефикасна акција уапсила лице со иницијали Н.Ѓ. (20) за убиство во обид и недозволено изработување, држење, носење и тргување со оружје и распрскувачки материи.

Тој најверојатно синоќа на улицата „Максим Горки“ им нанел тешки телесни повреди со истрели од огнено оружје на дваесет и шестгодишен белграѓанец и на дваесет и едногодишен државјанин на Северна Македонија, а потоа побегнал.

Полицијата набрзо го идентификувала и го пронашла.

По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, на осомничениот му е одреден притвор до 48 часа, по што ќе биде изведен пред обвинител.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе