Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Трагедија во Амстердам: Италијански фудбалер паднал во канал и загинал

Италијанскиот фудбалер Габриеле Галани, капитен на италијанскиот петтолигаш Пикардо Траверстоло, загинал во несреќна случка во Амстердам. Тој паднал во канал, се здобил со сериозни повреди и се удавил. Смртта била констатирана неколку часа подоцна во болница.

24-годишниот фудбалер бил на неколкудневен одмор со пријателите во Холандија и паднал во канал во областа Кловениерсбургвал. Одел зад пријателите кои одеднаш приметиле дека Габриеле паднал во водата.

Нуркачите успеале да го извадат неговото тело, бил пренесен итно со хеликоптер во болница, но лекарите не успеале да го реанимираат.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе