Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
danela arsovska, mickoski
Uncategorized

Мицкоски: Нема ниту еден скандал или сомневање за нашите градоначалници, таква ќе биде и идната влада

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ од Кавадарци денес, одговарајќи на новинарско прашање дали е задоволен од работата на градоначалниците, се пофали дека вмровските градоначалници немаат скандали или сомневања за корупција. Како пример го посочи градоначалникот Митко Јанчев.

„Морам да признам дека сум исклучително задоволен, еден нов пристап, една генерација на политичари кои што работат храбро, мотивирано, чесно. Тоа е многу важно. Повеќе од година и половина помина гледате нема ниту едно сомневање за каков било коруптивен скандал иако станува збор за мнозинството општини или ако гледаме по број на жители во тие општини тоа е повеќе од 80% од вкупниот број жители во Македонија. Тоа се генерално најголемите општини. Нема ниту еден скандал или основано сомневање за корупција, што самото по себе кажува дека на овој начин храбро посветено чесно одговорно ќе работи ВМРО-ДПМНЕ како идна влада во Македонија. Можам да кажам дека пример во овој дел од нашата држава за таков тип на работење е градоначалникот Митко Јанчев овдека во Кавадарци“, рече Мицкоски.

Мицкоски и Јанчев денес во Кавадарци направија увид во градежните работи за пробивање на улицата Лазо Асијата за која кавадарчани чекале 30 години.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе