Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото МВР на Србија
Свет

Ново пукање во Врачар: Двајца млади повредени, итно пренесени во Ургентен центар

Полицијата околу 19 часот и 40 минути добила дојава за пукање во Врачар

Полицијата се сомнева дека повредените се поврзани со истиот инцидент.

Полицијата затекнала едно лице со повреди во Максим Горки, а друго повредено на улицата Новопазарска, дознава порталот Нова.рс.

Полицијата се сомнева дека повредените се поврзани со истиот инцидент. Полицијата околу 19 часот и 40 минути добила дојава за пукање во Врачар.

Повредените се пренесени во Ургентниот центар.

Да потсетиме, во белградската општина Врачар вечерва се пукаше на аголот на Максим Горки и Новопазарска.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе