Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Ерменија е подготвена да го признае Нагорно Карабах како дел од Азербејџан

Ерменија е подготвена да го признае Нагорно Карабах како дел од Азербејџан.

Конфликтите во Нагорно-Карабах ескалираа на 27 септември и се најтешки од 1990-тите, кога загинаа околу 30.000 луѓе. Двете страни пријавија жртви, вклучително и цивили, додека Азербејџан не објавува воени жртви.

Страните постигнаа договор за прекин на огнот, но постојано меѓусебно се обвинуваат за прекршување на примирјето.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе