Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото official fan page of Boris Johnson/ www.facebook.com/borisjohnson/
Свет

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон по осми пат ќе стане татко

Кери Џонсон, сопругата на поранешниот британски премиер Борис Џонсон, откри на Инстаграм дека двојката го очекува своето трето дете. Досега ја криеја оваа вест од јавноста, а Кери сега одлучи да објави дека третото бебе пристигнува веќе следниот месец.

„Бев прилично исцрпена во последните 8 месеци, но одвај чекаме да го запознаеме ова бебе. Вилф е возбуден бидејќи уште еднаш ќе стане постариот батко и постојано зборува за тоа. Мислам дека Роми нема поим што ја чека… Наскоро ќе дознае“, напишала 35-годишната Кери во објавата. Вилф има три години, а Роми една година.

Ова за Кери е трето дете, но за поранешниот британски премиер Борис Џонсон е осмо. Тој првпат се венча во 1987 година со Алегра Мостин-Овен која ја запознал уште како студент на Оксфорд. Нивниот брак беше поништен во 1993 година откако се утврди дека Џонсон е во врска со пријателка од детството, Марина Вилер.

Со Марина се венча во 1993 година, а се разведе во 2018 година. Имаат две заеднички ќерки, Лара Летис и Касија Пичиз, и два сина, Мајло Артур и Тиодор Аполо. Поранешниот премиер има и ќерка која ја добил со уметничката советничка Хелен Мекинтајр.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе