Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
Свет

Невидена трагедија: Бремена жена го убила својот двегодишен син, па се себеси

Бремената жена (33) и нејзиниот син (2) се пронајдени убиени во дом во северниот дел на Ајдахо, соопштија властите.

Полицајците одговорија околу 20:30 часот, а шерифот на округот Шошон, Холи Линдзи, го објави извештајот на Фејсбук во средата. Како што изјавила, полицијата во куќата ги пронашла телата на Елизабет Лоли и нејзиниот двегодишен син, пренесува „NBC News“.

И двајцата имале прострелни рани, а прелиминарната истрага укажува дека Лоли пукала и го убила момчето, а потоа и себеси.

Весникот објави дека шерифот рекол дека Лоли е бремена.

Линдзи рекла дека во нејзината 19-годишна служба во округот Шошон, никогаш не ја видела канцеларијата на шерифот толку мрачна и уништена.

– Денеска беше исклучително тежок ден за семејството, за нашата канцеларија и за оваа заедница. И можам само да замислам низ што поминува семејството – се вели во објавата на Фејсбук.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе