Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Дете случајно се обесило во забавен парк додека вработените зјапале во нивните телефони

Шефот на регионалната полиција Сергеј Шајхет изјави дека детето починало од задушување

Дете во Украина почина откако на 13 мај случајно се задави на трамболина на надувување.

Инцидентот се случил кога четиригодишно дете си играло на трамболина на надувување во детски забавен парк во Миколаев, Украина, и се „заплетка“ во јамките на предметот на надувување, соопшти полицијата.

Шефот на регионалната полиција Сергеј Шајхет изјавил дека детето починало како последица на задушување, пренесува Фокс њуз.

Во врска со инцидентот приведен е 45-годишниот сопственик на трамболина на надувување.

Наталија Кучинска, која требало да стане кума на четиригодишното девојче, за украинската ТСН изјавила дека тројца вработени биле на телефон кога се случил инцидентот.

– Во близина на трамболина беа три девојчиња (вработени) кои требаше да се грижат за децата. Но, наместо тоа, тие седеа со грб кон трамболина и гледаа нешто на телефоните – рече Кучинска.

Куцинска рече дека луѓето се обиделе да го спасат детето, но за жал подоцна било констатирано мртво.

Полицијата се уште го истражува инцидентот.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Дали треба да се стави крај на манипулациите со брзите кеш кредити!? – Граѓаните бараат строга регулација

До брз кредит може да се дојде многу лесно со обично покажување на лична карта или со аплицирање онлајн, па така десетици граѓани од Македонија завршија со злоупотребени податоци, при… Повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе