Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Возел со автомобил низ портите на Ватикан: Полицијата пукала за да го запре

Маж кој управувал автомобил го пробил обезбедувањето на Ватикан во четвртокот вечерта, пробивајќи ги портите на градот-држава и стигнал до централниот двор на Апостолската палата пред да и се предаде на полицијата, соопшти Ватикан.

Во соопштението се наведува дека полицаец од Ватикан пукал од пиштол и го удрил автомобилот.

Мажот, опишан како 40-годишен и психички нестабилен, не се приближил до гостинската куќа од другата страна на Ватикан каде што живее папата Франциско.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе