Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Расте бројот на жртвите од поплавите во Италија, пронајдени лица кои се удавиле во нивните куќи

Уште три жртви се пронајдени денеска во областа Равена, соопштија локални извори, со што се зголеми бројот на жртвите од поплавите. Во Сант’Агата сул Сантерно, постар маж беше пронајден мртов во неговата куќа, а пронајдена е и жена која се уште не е идентификувана, јавува италијанската новинска агенција „Анса“.

dobivaj vesti na viber
Во друга куќа, спасувачите пронашле тело на маж кој наводно претходно одбил да го напушти својот дом. Покрај тоа, едно лице исчезнало во близина на Бончелино. Десетици луѓе се водат како исчезнати по катастрофата, додава „Анса“.

Меѓу загинатите има и една постара двојка која била заробена во нивниот дом во Кава, село во провинцијата Форли-Чезена. „Ги слушнавме нивните повици за помош“, изјави соседот за весникот „Ил Месаџеро“. „Се обидовме да ги извлечеме, но беше предоцна“.

80-годишен старец се удави во својот подрум откако отиде да земе работи, а брачниот пар, идентификувани како Сауро Мануци и Маринела Маралди, кои поседуваат фабрика за производство на растенија, загинаа на нива спроти нивниот дом, пренесува медиумот.

Телото на Маралди (70) било пронајдено на плажа долж јадранскиот брег.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините. И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и… Повеќе