Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
+Свет

Драма во Чазин: Ученик донел пиштол на училиште

Ученик од „I средното училиште“ во Чазин донел пиштол на училиште. Оваа информација ја потврдија од МУП на УСК за Cazin.net.

– Набрзо во училиштето пристигнала полициска патрола во придружба на социјален работник, а со ученикот и неговата мајка е извршен разговор. лесно, многумина тврдат дека студентот им го покажувал пиштолот на други студенти, но тој сепак тврди дека не го направил тоа, туку цело време го држел настрана – наведува овој портал.

Како што додава, мајката на момчето на 15 мај „доброволно ѝ го предала на полицијата пиштолот ЕКОЛ П29“.

За се е известено Кантоналното обвинителство на Бихаќ.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе