Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

Администрација во Киев: Нападите врз Киев се без преседан по сила

Утринава напади врз Киев се деветти во серијата неодамнешни руски напади кои се без преседан по својата сила, интензитет и различност, напиша на Телеграма градската регионална градска управа на Киев.

Остануваат на сила предупредувањата за воздушни напади за Киев. Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко на Телеграм објави дека избувнал пожар во гаража во областа Дарница. Проектили паднаа и во регионот на Днепар во Киев. Тој изјави дека во ниту еден од овие инциденти нема жртви.

Шефот на воената администрација на Киев, Сергеј Попко, на Телеграм објави дека избувнал пожар во нестанбени згради во областа Десњански, источно од главниот град, а нема информации за можни жртви.

Попко рече дека Киев бил нападнат со крстосувачки ракети и дека сите биле соборени од противвоздушна одбрана. Сепак, подоцна беше речено дека биле испукани 30 крстосувачки ракети, а украинската противвоздушна одбрана соборила 29.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Колумна на Азески: Економијата пред политиката, извозот над сите нив

ДЕКЛАРАЦИЈА, ДОГОВОР МЕЃУ ЈАВНИОТ И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, ЕКОНОМИЈАТА ПРЕД ПОЛИТИКАТА, ИЗВОЗОТ НАД СИТЕ НИВ Многу бизнисмени долго време ме прашуваат која е појдовната точка за излез од сегашната состојба. Анкетите… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе