Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Почина синот на Синан Сакиќ

Се уште не е познато што довело до смртта на синот на покојната пејачка.

Од Управата за извршување на кривични санкции соопштија дека Рашид утрово не се разбудил, а го нашле без знаци на живот во собата каде што престојувал.

Синот на починатиот пејач Синан Сакиќ, Рашид Сакиќ (45), наводно починал во затворот во Сремска Митровица, потврдија за Телеграф.

Како што пишува споменатиот медиум, причината за смртта не е позната.

Веста за ненадејната смрт се појави на социјалната мрежа Фејсбук на страницата Лозница Град, а за смртта на Рашид семејството беше известено од затворот.

„Осудениот Р.С. утрово не се разбудил од сон. Известени се полицијата, обвинителството и судот. Телото ќе биде испратено на обдукција во Институтот за судска медицина во Нови Сад“, соопшти Управата за егзекуција. на кривични санкции (УИКС).

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе