19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото pixabay / илустрација
СВЕТ

Од прослава до смрт во Србија: Момчето се враќало од прослава по повод раѓање на дете, а малолетничка е тешко повредена

Девојка (17), која е тешко повредена во сообраќајна несреќа во Вршац, е пренесена во несвест во Клиничкиот центар во Белград.

Во несреќата што се случи 15 минути по полноќ на улицата ЈНА кај Уљма во Вршац загина млад човек (18).

Како што се претпоставува, младиот Б.К. изгубил контрола над „голфот“, излетал од патот и удрил во дрво, иако првите информации биле дека удрил во куќа.

Како што пишуваат белградските медиуми, кобната вечер настраданиот млад човек и повредената девојка се враќале од прослава на раѓање на дете.

Несреќната девојка е во тешка состојба и е примена во болницата Вршац. Во возилото била и таа, додека во болницата во Вршац со полесни повреди е примен млад човек (20) кој бил на совозачкото седиште.

Младиот човек имал пробна возачка дозвола.