6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Во Колумбија запленета најголемата нарко-подморница во светот: Во неа се пронајдени три тони кокаин

Колумбиската морнарица соопшти дека ја запленила најголемата нарко-подморница во историјата на Колумбија, долга 30 метри и широка три метри, а во неа имало три тони кокаин, јавуваат колумбиските медиуми.

„Колумбија“ беше запрена во вторникот, кога беше на пат кон Централна Америка.

Ова е најголемата откриена нарко-подморница, бидејќи тие почнаа да се користат за оваа намена во 1993 година, во тоа време во земја со најголемо производство на кокаин во светот.

Спонзорирано: