Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Бракови се распаѓаат поради изборите во Турција: жена се изнервира кога слушна за кого ќе гласа нејзиниот сопруг и го удри

Поради изборите во Турција, се распаѓаат бракови, се дел од коментарите на „Твитер“.

На социјалните мрежи бргу се шири видео од анкета во која новинарот во еден момент прашува брачен пар за кого ќе гласаат на претстојните избори.

Сопругот на прашањето одговара: „За Ердоган, секако!“, а потоа изнервирана сопругата го удира по грбот и вели: „За Киличдароглу, секако!“

Во меѓувреме, повеќе од 1,5 милион луѓе го гледаа видеото на социјалните мрежи.

„Развод! Поради ова ќе настане хаос во куќата…“, напишал еден од гледачите. „Овој нема да вечера!“, заклучил друг.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе