16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Сунак го пречека Зеленски со прегратка

Британскиот премиер Риши Сунак објави фотографија на својот твитер-профил, на која се гледа прегратка со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

„Добре дојдовте назад“, гласи твитот на Риши Сунакж кого Зеленски денеска го посети на неговиот имот недалеку од Лондон.

Зеленски му се заблагодари на британскиот премиер за сета поддршка што Обединетото Кралство ѝ ја дава на Украина од почетокот на рускиот напад.

Спонзорирано: