Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Тинејџерот бил пронајден во крв на улица: детали за ужасот во Србија

Малолетник (13) тешко го повредил тинејџерот М.С.(17) со кој се дружел, а неговата мајка В.С.(57) со секира и нож.

Повреденото момче било пронајдено во локва крв во Нова Црња!

Нападот се случил синоќа околу три часот, тешко повредената жена и нејзиниот син се пренесени во болница и лекарите се борат за нивниот живот!

-Тој малолетник пред два дена беше со нив, се дружеа и тоа се случи!? Никој не знае што го опседнало да направи вакво нешто, иако никој во селото нема добро мислење за него. Во селото велат дека има над 20 пријави во полиција, но тој е уште дете и не одговара… – изјави за Информер еден од соседите на повредената жена и нејзиниот син.

Според него, за да биде злото уште полошо, тешко повредената жена претходно била оперирана од рак и била болна.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе

Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините. И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и… Повеќе