Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarСветВо тренд...

Силно невреме во Хрватска

Невреме со силен дожд зафати дел од Хрватска и предизвика огромна материјална штета.

Надлежните служби од синоќа се на терен, а граѓаните стравуваат дека катастрофата може да стане значително поголема.

Во Жупанискиот центар 112 Вировитица пристигнале повеќе пријави за паѓање на вода од ридовите, поплавување на дворови и закани по куќи, пишува хрватски Дневник.

Ова е второ невреме што во изминатите два дена ја погоди вировитичко-подравинската жупанија.

Силно невреме пропратено со град и силен дожд вчера попладне го зафати градот Чачинце, поплавувајќи бројни станбени и деловни објекти и многу земјоделски површини.

Нестабилното време ќе продолжи и во Македонија.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе