Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
televizija
Свет

Откако Србите масовно на протест побараа укинување, „Задруга“ оди во историјата

По двата масакри кои ја завија Србија во црно, беше распишана петиција за укинување на реалните шоуа, a Србите излегоа и масовно да протестираат против реалните шоуа во кои се промовира насилство.

Синоќа сопственикот на „Пинк“, Жељко Митровиќ, синоќа за првпат влезе во „Задруга“.

Најави дека ова е последна сезона на реални шоуа од ваков вид, а „Задруга“ и официјално ќе заврши засекогаш по оваа сезона.

Митровиќ рече дека тој, како и целата продукција, ќе има „нулта“ толеранција за секој физички конфликт или недолично однесување и дека секој што ќе го прекрши ова ќе биде строго казнет и исфрлен без ниту еден хонорар.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе