Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
Свет

13 годишник со секира по глава нападнал жена, а потоа го прободел и нејзинот син

Итната помош синоќа околу 3 часот и 33 минути донела мајка и син кои биле нападнати со секира и нож во Ургентниот центар во Зрењанин.

Мајката (57) се здобила со повреди на главата со секира и итно била пренесена во Клиничкиот центар во Војводина, додека синот (17) се здобил со повеќе убодни рани во пределот на градниот кош и со секира во пределот на главата и лекарите му се борат за живот.

Тие биле нападнати од тринаесетгодишно момче.

Нападот се случил во селото Радоево, општина Нова Црња.

Можеби ќе ве интересира…

Шеќеринска: Оптимист сум за нашиот влез во ЕУ

Во моментов Европската Унија е заинтересирана да го штити европскиот континент и го гледа забрзаното проширување како безбедносен влог, истакна поранешната министерка за одбрана Радмила Шеќеринска за време на панел-… Прочитај повеќе

Коциќ: Пратениците да се вразумат, или ќе одиме напред или ќе останеме без перспектива

Периодов јасно се гледа дека постои поделбата на проевропски и анти-ЕУ блок, рече пратеникот на СДСМ Ненад Коциќ во гостувањето во Телма телевизија. Тој обвини дека во однос на процесот… Прочитај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе

Дали треба да се стави крај на манипулациите со брзите кеш кредити!? – Граѓаните бараат строга регулација

До брз кредит може да се дојде многу лесно со обично покажување на лична карта или со аплицирање онлајн, па така десетици граѓани од Македонија завршија со злоупотребени податоци, при… Повеќе