Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Падна хеликоптер во Русија

Хеликоптер се урна во областа Брјанск во Русија, која се наоѓа веднаш на границата со Украина, објавија руските државни медиуми.

Руските медиуми јавуваат дека моторот се запалил, по што дошло до несреќата. Но, на социјалните мрежи се појави поинаква верзија на приказната.

Од друга страна, на руските канали се појави видео од падот на хеликоптерот. Се тврди дека бил соборен од руската противвоздушна одбрана во пријателски оган.