19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТТОП ВЕСТИ

Хаос во Црна Гора: Аеродромите затворени, авионите кружат во воздух

Аеродромите во Подгорица и Тиват се затворени за сообраќај откако човек се јавил од странство и пријавил дека се поставени бомби, соопшти Управата на полицијата на Црна Гора.

Поради дојавата на аеродромот во Подгорица биле испратени специјални увидни екипи со цел да го проверат теренот.

Аеродромските служби им рекле на пилотите на авионите кои требало да слетаат во Голубовце и Тиват да кружат во воздух и да чекаат полицијата да заврши со увидот.