Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Медведев: Зеленски може да заврши како Хитлер

Украинскиот лидер Владимир Зеленски може да заврши како Адолф Хитлер, изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев.

„Суштеството во зелено им посака смрт на сите во Кремљ. Како некој ќе умре, не знаеме, бидејќи патиштата Господови се непознати. Но, наркозависникот од Киев има шанса да умре од своја рака. Може да побегне, кукавички да се самоубие. Како Хитлер“, напиша тој на својот канал на „Телеграм“.

Според една верзија, Хитлер, водачот на нацистичка Германија во Втората светска војна, умрел со пиење цијанид на 30 април 1945 година во неговиот Führerbunker (Führerbunker) во Берлин, а според друга верзија, тој се самоубил пукајќи си.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот повик на Регионалниот фонд за предизвици (РЦФ), со што се издвојуваат приближно 2,27 милиони евра за инвестиции во… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе