Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Метеорит удри во куќа во САД, го проби покривот: „Кога го фатив уште беше топол“

Властите во Њу Џерси соопштија дека метеорит удрил во куќа во градот Хоупвел и предизвикал оштетување на покривот и подот на собата. За време на инцидентот нема повредени.

„Во понеделникот метеорит го проби покривот и падна во спалната соба на татко ми. За среќа во тој момент немаше никој дома. Кога го најдов предметот помислив дека е камен. Но кога го зедов во раце, забележав дека сè уште е топло“, рече Сузи Коп, ќерката на сопственикот на куќата, пренесе Си-ен-ен.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе