Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Убиецот од Нови Сад пред да ја убие поранешната партнерка објавил морничава порака на својот „Инстаграм“

В. Р. (34) брутално ја ликвидирал својата поранешна партнерка И. Р. (26) пукајќи во неа додека била во козметички салон, а непосредно пред злосторството споделувал објави на социјалната мрежа „Инстаграм“.

На една од неговите последни приказни на „Инстаграм“ тој објави фотографија, на која пишува: „Границите постојат за да се преминат“, пишуваат српските медиуми.

В. Р., по злосторството, си пукал во главата, а подоцна им подлегнал на раните.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе