Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Почина петмесечното бебе во Грција што таткото го заборави во автомобилот

Пет и пол месечно девојче почина во грчкиот град Арта откако три часа поминало во затворен автомобил.

Како што пренесуваат грчките медиуми, таткото од засега непознати причини го заборавил петмесечното девојче на задното седиште. Кога по три часа го забележал отсуството на детето, отишол до автомобилот и го нашол онесвестено.

Бебето веднаш било префрлено во болницата во Арта каде била констатирана смрт.

Телото на бебето е пренесено на обдукција.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе