Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Пригожин откри споменик на починати платеници: Тие се новите херои на Русија

Лидерот на групата Вагнер откри споменик на неговите платеници кои загинаа за време на борбите во Украина. Евгениј Пригожин еден ден пред прославата на Денот на победата на Русија, со која се одбележува победата над нацистите во Втората светска војна, изјави дека Русија има „нови херои“.

„Нашата земја доби нови херои и нова гранка на историјата. Ова е споменик на оние кои загинаа во новиот круг од нашата историја. Запомнете ги“, рече шефот на Вагнер, а пренесува Скај њуз.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе