Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Нов инцидент во Тексас: Автомобил намерно покоси пешаци на автобуска станица, седум луѓе се мртви

Седум лица загинаа, а најмалку шест се повредени откако автомобил удри во автобуска станица во градот Браунсвил, Тексас.

Според информации на локалните медиуми, осомничениот за нападот е во притвор.

АП наведува дека автобуската станица е во близина на засолниште за мигранти и бездомници во пограничниот град.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе