Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

СЛУШНАЛА ПУКАЊЕ ВО МЛАДЕНОВАЦ: „Цела ноќ држев секира во раце“

Една постара личност изјавила за репортерот на РТС дека го слушнала пукањето и дека цела ноќ ја поминала со секира во раката.

Друга жителка изјавила дека слушнала пукање, но мислела дека е огномет.
Масакрот во Младеновац се случи ден и половина по крвавиот празник на основците во ОУ „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград, а како што сега стојат работите, бројот на жртвите е ист, па дури и поголем. Според последните информации, напаѓачот во Младеновац е опколен од сите страни.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе