Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

(Видео) „Утре ќе му донесам подарок во училиште“, српските медиуми објавуваат грозоморни пораки на убиецот пред масакрот

Излегоа грозоморните пораки на убиецот од Белград пред масакрот најавувајќи крвав пир. Неговите пораки со кои го најавува масакрот се појавија на социјалните мрежи.

@cvv.balkan Žalosno💔 #kostakecmanovic #srbija #fyp #fy #viral ♬ original sound – 🦎quattro🦎

„Што се случи? Да не беше поради Игор, тој не знаеше дека толку ќе се изнервираш“, му напишал некој.

„Имам подарок за него, утре го носам на училиште, мислам дека ќе се израдува кога ќе го види“, напишал, на што неговиот пријател го прашал што е тоа, а тој испратил фотографија од пиштол.

Утрово, учениците од Третата белградска гимназија, но и граѓани, носат цвеќе и палат свеќи за загинатите во вчерашниот масакр.

Осум деца и еден чувар биле убиени во средата наутро во вооружен напад на тринаесетгодишен ученик во основното училиште „Владислав Рибникар“ во центарот на Белград. Шест ученици и еден наставник биле повредени, а напаѓачот уапсен. На Ургентниот центар во Белград тројца од четворицата ранети се сосема добро, будни се и докторите разговараат со нив. Станува збор за двајца ученици и наставничка, изјавил директорот на Универзитетскиот клинички центар во Србија, професор доктор Милика Ашанин.

Тринаесетгодишното момче К. К. влегло во училиштето со два пиштола и четири „молотови коктели“. Имал список за ликвидација на деца, како и план како тоа да го направи. Резултатот од неговата крвава гозба е девет убиени и седум ранети.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски: Не постои подобар предлог од овој кој го имаме, имаме поддршка за следните чекори и за реформи

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски во интервју за Канал 5 говореше за важноста на реформскиот процес во земјата, за членство во ЕУ. Ковачевски посочи дека меѓународната… Прочитај повеќе

Османи од Братислава во Осло на НАТО министерски состанок

Од Братислава каде учествуваше на Глобсек 2023, министерот за надворешни работи, Бујар Османи, патува за Осло каде ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе