Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(ВИДЕО) Уапсен таткото на момчето од Обреновац, кое мавташе со пластичен пиштол на училиште по едноминутното молчење

Полицијата го уапсила таткото на малолетниот ученик, кој утринава, по едноминутното молчење, извадил пластичен пиштол во Основното училиште „Јефимија“ во Обреновац.

Со него во полиција отишол и син му.

Истрагата е во тек.

Голема трагедија се случи во средата на 3 мај околу 8.40 часот кога малолетникот Коста К. (13), ученик во седмо одделение, убило 8 ученици од ова училиште и еден обезбедувач, а повредил шест ученици и наставник по историја.

Самото момче повикало полиција и кажало што направило. Веднаш бил уапсено, а потоа татко му и мајка му биле приведени.

Коста К. ги одзел пиштолите од сефот на својот татко.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе