Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

СРБИЈА ВО НЕВИДЕН ШОК, БРОЈОТ НА ЖРТВИ РАСТЕ: Осум деца убиени во масовното убиство во училиште во Белград!

Едно дете е веќе на операционата маса. Има повреди на главата и е опасно по живот

Момчето (14) кое пукаше во училиштето „Владислав Рибникар“ во Врачар, убивајќи осум деца и еден работник од обезбедувањето, според неофицијални информации на Телеграфа.рс, упаднало на час по историја и почнало да пука во учениците.

Едно дете е на операционата маса. Има повреди на главата и е опасно по живот.

Двете ранети деца кои биле примени во Тиршова се со прострелни рани и се на интензивна нега. Ранетите се пренесени во Ургентен центар, Завод за мајка и дете и во Тиршов.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе