Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Се огласи Сека Алексиќ: „Замислете ги родителите чие дете не се вратило од училиште“

Момче (14) пукало во училиштето „Владислав Рибникар“ и убил осум деца и еден обезбедувач, соопшти српската полицијата. Ученик од седмо одделение пукал на час и ја оставил цела Србија во шок.

За вакви работи читаме по странски медиуми, а сега, за жал, хоророт се случи и кај нас. За случајот проговорија многу јавни личности, а една од нив е и Сека Алексиќ која на својот Твитер профил напиша: „ Замислете ги родителите чие дете не се вратило од училиште! Ни дојдоа последните времиња. ..”.

И пејачот Никола Роквиќ на својот Инстаграм профил сподели црна фотографија со опис „Трагедија“.

Пред училиштето има голем број луѓе, полиција, итната помош, како и преплашени родители чии деца го посетуваат тоа училиште.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе