13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес повторно ја погоди Турција

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала синоќа ја погоди областа Елазиг во Турција.

Епицентарот на земјотресот бил во областа Сиврице, јавуваат турските медиуми.

Земјотресот се случил на длабочина од 11 километри, а е регистриран во 1 часот и 44 минути.

Надлежните соопштија дека нема пријавена материјална штета, додека службите се уште се во готовност.