Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото: Pixabay
Свет

Патник во авион направил драма за време на лет оти плачело бебе

На социјалната мрежа „Тик-ток“ се споделува видео од патник на летот на „Саутвест ерлајнс“ за Орландо, Флорида, кој вреска и арогнатно им се однесува на родителите на бебе кое плаче.

Бесот човекот, ги остави останатите патници во тотално чудење. Како што пишува Дејли Мејл, бебето непрекинато плачело 45 минути.

Неочекуваната ситуација се случила додека авионот бил во воздушниот простор во близина на „Палм Бич“ и не можел да слета поради лошите временски услови.

Поради плачот на бебето, мажот почнал да зборува со повишен глас за тоа како ги платил билетите мислејќи дека ќе добие удобен лет, но не излелно ништо според планот поради вресокот на бебето. Видеото има повеќе од 167.000 прегледи на TikTok откако беше поставено вчера.

Кога стујардот се обидел да ја смири ситуацијата, тој му рече: „Во ред, затоа што викаш…“, патникот го прекинал и рекол: „И бебето плаче“.

Стјуардот се обидел да му објасни дека е поинаку бидејќи тој всушност е возрасен, но нервозниот патник возвратил: „Дали тој кучкин син доплати за да може да вреска? Ј*** и замолчи.

Снимката е објавена пред два дена.

@mjgrabowski

♬ original sound – bad_ideas_galore

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Колумна на Азески: Економијата пред политиката, извозот над сите нив

ДЕКЛАРАЦИЈА, ДОГОВОР МЕЃУ ЈАВНИОТ И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, ЕКОНОМИЈАТА ПРЕД ПОЛИТИКАТА, ИЗВОЗОТ НАД СИТЕ НИВ Многу бизнисмени долго време ме прашуваат која е појдовната точка за излез од сегашната состојба. Анкетите… Повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе