Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Крагуевчанка преживеала пад од 16. кат: префрлена е на реанимација

Жена утрово падна од солитерот „Ипсилон“, највисоката зграда во Крагуевац.

Засега не се познати околностите под кои жената паднала од зградата, но давала знаци на живот кога пристигнала екипа на итната помош.

Истрагата за овој инцидент е во тек, а жената паднала од 16-тиот кат. Екипата за итна помош го примила повикот утрово во 7.50 часот.

Жената паднала на натстрешницата, која е два метра над земјата. Со помош на пожарникари успеале да ја спуштат жената и да ја пренесат на Ургентниот центар. Жената не живеела во зградата.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град и внатрешноста на Македонија велат познавачите. Цените кои беа напумпани на становите во Скопје и внатрешноста се очекува… Повеќе