Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Facebook
Свет

(Видео) Макрон снимен како пее традиционална песна на улица

На интернет се појави видео од францускиот претседател Емануел Макрон како пее традиционална песна на улица по вчерашното телевизиско обраќање.

Во своето обраќање тој се обиде да ги смири тензиите околу неговата непопуларна пензиска реформа.

На видеото се гледа како Макрон од телефон ги чита зборовите на Le Refuge, песна за кабина во планинскиот венец на југозападната граница на Франција со Шпанија.

Многу корисници на мрежата се сомневаа дека видеото е фалсификувано со помош на вештачка интелигенција или други средства кога првпат се појави, но луѓе блиски до Макрон изјавија за АФП дека тоа е вистинско.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Ангеловска-Бежоска на конференција на ММФ и ХНБ: Структурни реформи и пристап до меѓународно финансирање за поддршка на растот на регионот

Според последниот извештај на Светскиот економски форум, ризикот од фрагментација на глобалната економија (деглобализација) е еден од трите најголеми глобални ризици, заедно со кризата на трошоците на животот и климатските… Повеќе