6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес од 6,5 степени во близина на островите Фиџи

Земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран кај островите Фиџи во 6.31 часот по локално време.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 576 километри и оддалечен 474 километри од градот Сува.

Спонзорирано: