Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Татко со косилка случајно си го прегазил тригодишниот син, детето починало

Тригодишно момче од Австралија загинало кога било прегазено од косилка што ја управувал татко му. Во саботата детето итно било пренесено во болницата „Памбула“ со сериозни повреди добиени од сечилата на косилката. И покрај обидите за реанимација, тригодишното дете починало во болница.

„Таткото тргна во рикверц. Не го виде својот син“, изјави портпаролот на локалната полиција, цитиран од „Дејли мејл“.

Од полицијата не се очекува да поведе обвинение, но се бара да го истражи целиот случај за да поднесе пријава до судскиот совет. За жал, ништо не можеме да направиме за таткото да се чувствува подобро“, додаваат од полицијата.