Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Експлозија во Харков: „се гледаат огромни облаци црн чад“

Гувернерот на Харков, Олех Синехубов, ги повика жителите на градот да останат во засолништа по огласувањето на сирените за воздушен напад.

Тој на својот „Телеграм“ објави дека окупаторите повторно нападнале.

Украинската телевизија објави дека одекнала силна експлозија во Харков, а корисниците на социјалните мрежи објавија дека на небото над Харков може да се видат облаци црн чад.