Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Силен земјотрес во централното медитеранско море

Силен земјотрес од 5.6 степени во централното медитеранско море се случил во 17 часот и 36 минути.

Потресот е почуствуван во Грција, а епицентарот е на 271 километар од Ираклион.