Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

„Му го резервирав последниот билет за првиот вагон“, вели ќерката на 67-годишен исчезнат маж

Акцијата за пребарување и извлекување во Темпи продолжува, додека со секој час расте вознемиреноста кај роднините кои немаат вести од своите најблиски, кои биле во кобниот воз.

Ќерката на 67-годишен исчезнат маж е во агонија и не сака да верува дека засекогаш го изгубила својот татко. Таа зборуваше за ЕРТ и рече дека му го резервирала последниот билет за првиот вагон. Последен пат разговарал со него во 10:15 часот, непосредно пред двата воза директно да се судрат кај Темпи. Оттогаш не се слушнала со нејзиниот татко, а како што минуваат часовите, нејзините надежи дека тој преживеал се намалуваат.

За несреќата дознала случајно од нејзината тетка утрото во средата, на 1 март.

Роднините на исчезнатите очекуваат во следните неколку часа да заврши процесот на идентификација, пренесуваат грчките медиуми.