22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАСВЕТ

Уште еден силен земјотрес во Турција

Според првичните информации, потресот бил со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала. Истиот бил во близина на градот Кајсери.

Земјотресот бил на длабочина од 10 километри.