30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТИЗБОР

Зеленски: Путин ќе го убие еден од неговите советници

Владимир Путин на крајот ќе биде убиен од некој од неговиот најтесен круг на блиски советници, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски во документарниот филм „The Year“ на новинарот Дмитро Комаров.

– Тогаш ќе ги запомнат нашите зборови – вели украинскиот претседател.

Документарецот беше објавен во петокот, на годишнината од инвазијата на Путин на Украина, а може да се погледне на YouTube.