Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...ТОП ВЕСТИ

Турција: Бројот на жртвите од земјотресот надмина 44.000

Турската агенција за управување со вонредни состојби денеска соопшти дека бројот на жртвите од разорните земјотреси во таа земја се искачи на 44.374.

До овој момент се регистрирани околу 10.000 последователни потреси.

Операциите за пребарување и спасување се завршени во речиси 21.000 згради..