Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Путин го одликува Стивен Сигал со Орден за пријателство

Рускиот претседател Владимир Путин го одликува американскиот актер Стивен Сигал со Орден за пријателство, се вели во документот објавен на руската веб-страница за правни информации.

Според претседателскиот указ, на Сигал му беше доделена награда за придонес во развојот на меѓународната културна и хуманитарна соработка.

Сигал е специјален претставник на руското Министерство за надворешни работи за хуманитарни односи меѓу Русија и САД, потсетува ТАСС.