19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Трагедија во Илинден, полицијата на терен: Малолетни деца пријавиле дека изгорело девојче во запалена цистерна!?

Нешто по 21 часот вечерва во полицијата во ПО-Петровец С. К. пријавил дека во населба Илинден кај железничката станица, складиште на Макпетрол опожарена е цистерна, дознава Centar.mk.

Две малолетни деца биле дома кај лицето кое го пријавило настанот и по обавениот разговор со децата посочено е дека на цистерната најверојатно има малолетно женско лице и истото е починато, велат информациите кои се неофицијални.

Centar.mk дознава дека на лице место упатени полициски службеници за расчистување на случајот.

Да потсетиме дека нема официјална потврда од МВР, туку се работи за непотврдена информација.