Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Исчезнатото американско момче е пронајдено по 8 месеци на другиот крај од земјата

Момчето кое исчезна во средината на јуни во државата Вашингтон, беше пронајдено живо и здраво во Мисури.

Бредсон Џон се води како исчезнат од 17 јуни. Тогаш полицијата дошла во неговиот дом во Ванкувер за проверка на социјалната помош поврзана со кривична истрага. Таму не го нашле момчето, па го пријавиле за исчезнат.

Оттогаш, полицајците се обиделе да контактираат со неколку членови на семејството на Бредсон. Полицијата на Ванкувер соопшти дека не може да го лоцира момчето, а членовите на семејството нема да соопштат информации за тоа каде се наоѓа.

Пријави се поднесени и против бабите и дедовците за попречување на процесот за доделување старателство. Инаку, бабата и дедото беа последните познати старатели на момчето пред да исчезне.

Во јануари ФБИ објави постер со момчето како исчезнато лице.

Бредсон беше пронајден во петокот со помош на шерифот и неговите заменици во округот Јаспер (Мисури), соопшти ФБИ.

Според соопштението, истражителите успеале да утврдат дека тој бил однесен во Мисури во август. Се уште не е јасно како стигнал таму и што прави таму од јуни.

Тој во моментов е приведен од социјалните служби, кои ќе го вратат во Ванкувер.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Четири хороскопски знаци ги чека април за паметење: Доаѓаат успеси и голем напредок

Овој април ќе биде особено успешен и корисен за четирите знаци кои ќе доживеат голем напредок. Иднината не може да се предвиди, но ако им се верува на астролошките прогнози… Прочитај повеќе

Добриот план е половина работа: Ова ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да го направите пред да одите на одмор

Повеќето туристи кои не патуваат преку агенции, сместувањето го избираат преку специјализирани локации, што се води од критиките на другите гости. Но, тука често се јавува проблемот, особено ако критики… Прочитај повеќе

Дали ги користите двете раце или само палецот? Што кажува начинот на кој ги пишувате пораките за вашата ЛИЧНОСТ

Откријте каква личност сте. Сите ние поминуваме многу време и на социјалните мрежи и пишувајќи пораки. Во зависност од тоа како ги пишувате, можете да одредите какви сте како личност.… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе