Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

(Видео) Под урнатините во Турција пронајдена торба со два милиони долари

Противпожарната служба под урнатините на куќа во Турција, во провинцијата Газиантеп, пронашла торба со два милиони долари и ја предала на полицијата, јави агенцијата „Анадолија“.

Доколку не се најдат сопствениците на парите, тие ќе бидат префрлени во државната каса.

Претходно руското Министерство за вонредни состојби соопшти дека руските спасувачи пронашле 150.000 долари во готовина под урнатините на една од зградите, а парите и’ ги предале на полицијата.